FLPW

Podstrona w budowie, wkrótce ukażą się kolejne archiwalne publikacje dotyczące Forum Logistyki Polski Wschodniej.

 

Media i partnerzy o IV Forum Logistyki Polski Wschodniej 2012:

Uruchomienie połączeń cargo z lotniska w Świdniku było jednym z tematów rozpoczętego dziś IV Forum Logistyki Polski Wschodniej. Póki co Port Lotniczy Lublin nie jest bardzo zainteresowany świadczeniem takich usług. Jednak przedsiębiorcy przekonywali w poniedziałek, że na Lubelszczyźnie jest potencjał dla realizacji lotów cargo.

Na razie firmy w niewielkim stopniu korzystają z transportu lotniczego, ale to się będzie z czasem zmieniało. Jako obiecujący traktujemy m.in. kierunek wschodni, dla którego bazą mógłby się stać właśnie Świdnik. Oceniamy, że firmy, które mogłyby być zainteresowane tego rodzaju usługami to np. Agusta Westland czy Aliplast - tłumaczył Waldemar Królikowski z firmy Exin.

W Świdniku nie ma jednak teraz warunków do transportu cargo. Brakuje m.in. pomieszczeń, w których można by dokonywać załadunku towarów do kontenerów, a także ich kontroli pod względem bezpieczeństwa.

Myślę, że potencjał dla usług cargo na Lubelszczyźnie istnieje. Chociażby w postaci usług dla Poczty Polskiej - podkreślał też Wojciech Nocuń z wrocławskiej firmy Sky Taxi. Eksperci nie mają też wątpliwości, że transport cargo mógłby być jednym z ważniejszych źródeł przychodów dla lotniska.

Co na to Port Lotniczy Lublin?
- Na razie kładziemy nacisk na ruch pasażerski. Cargo traktujemy jako dalszy etap, tym bardziej że polskie firmy wciąż w ograniczonym stopniu przewożą towary drogą lotniczą - podkreśla Piotr Jankowski, rzecznik spółki.
- Jeszcze nie mamy infrastruktury dotyczącej odprawy frachtu lotniczego pod dachem - przyznał też dziś Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy w PLL, potwierdzając słowa Waldemara Królikowskiego. Dodał jednocześnie, że usługami przewozowymi świdnickiego lotniska może być zainteresowana Poczta Polska, która niedaleko lotniska ma swoje centrum ekspedycyjno-rozdzielcze. - Mogłoby to się odbywać w formule, w której nadawca uzyskuje status "sprawdzonego", nadawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Wówczas kontrola bezpieczeństwa i przygotowanie do transportu odbywa się na terenie nadawcy. Potem ładunek tylko wjeżdża na lotnisko, jest ładowany na samolot i odlatuje - tłumaczył Dylczyk.


W dniach 8-9 października 2012 r. w Lublinie odbyło się Forum Logistyki Polski Wschodniej, największe wydarzenie logistyczne w regionie określanym jako Polska Wschodnia. Inicjatywa realizowana jest cyklicznie od 2009 roku.

Głównym celem spotkań podczas Forum była wymiana praktycznych doświadczeń w branży logistycznej, flotowej i lotniczej, poznanie najnowszych trendów technologicznych oraz podjęcie ważnego dla rozwoju logistyki ponadregionalnej w województwach Polski Wschodniej, skutecznego dialogu świata biznesu z jednostkami samorządu terytorialnego.

Tegoroczna edycja to trzy odsłony merytoryczne:

  • Forum Logistyki i Zarządzania Łańcuchem Dostaw
  • Forum Flotowe
  • Forum Lotnicze i Usług Cargo -połączone ze zwiedzaniem Portu Lotniczego Lublin.

W ramach Forum Logistycznego wykład na temat aspektów prawnych długoterminowego wynajmu infrastruktury magazynowej wygłosiła Dorota Burczaniuk z Kancelarii Filipek & Kamiński.


 


Media i partnerzy o III Forum Logistyków Polski Wschodniej 2011:


W dniach 6-7 października 2011 roku w Nałęczowie, odbyło się III Forum Logistyki Polski Wschodniej oraz Forum Flotowe 2011, w ramach którego  prelekcję wygłosiła mec. Małgorzata Błaszczuk z Kancelarii Prawnej Filipek & Kamiński Sp.k.

Tematyka FORUM FLOTOWEGO 2011 obejmowała swym zakresem nowoczesne rozwiązania optymalizujące koszty użytkowania flot samochodowych, w celu obniżenia kosztów i sprawnego zarządzania pojazdami służbowymi. Prelekcje dotykały między innymi problematyki kart paliwowych, tendencji w zakresie rozwoju rynku wynajmu długoterminowego, a także bezpieczeństwa drogowego stanowiącego klucz do ograniczania ryzyka pracodawcy i pracownika. Mec. Małgorzata Błaszczuk zajęła się omówieniem zagadnień skupiających się w głównej mierze wokół umów zawieranych z firmami ubezpieczeniowymi

W dniach 6-7 października 2011 mieliśmy przyjemność współorganizować III Forum Logistyki Polski Wschodniej oraz Forum Flotowe 2011 w Nałęczowie.

Program forum objął swym zakresem nowoczesne rozwiązania optymalizujące koszty użytkowania flot samochodowych. Tematy wygłoszonych prelekcji związane były m. in. z funkcjonowaniem kart paliwowych w firmach, tematyką wynajmu długoterminowego oraz tematyce ogólnie pojętego bezpieczeństwa drogowego, jako klucza do ograniczania ryzyka pracownika i pracodawcy.

W imieniu Toyoty prelekcję wygłosił P. Michał Szumilewicz, manager Toyoty Motor Poland odpowiedzialny za utrzymanie i rozwój współpracy z klientów biznesowymi. Prezentacja dotyczyła m.in. prezentacji Nowej Toyoty Yaris jako auta z dużym potencjałem dla firm, zaprezentowano również 4 filary flotowe – Toyota CorpoCars, Toyota Easy Management, Toyota Service Professional oraz Akademię Bezpiecznej Jazdy Toyoty.

Podczas trwania Forum Flotowego, istniała możliwość odbywania jazd testowych prezentowanymi auta. Największym zainteresowaniem spotkały się testy hybrydowego Priusa oraz terenowe jazdy flagowym modelem Land Cruiser V8.
Do zobaczenia za rok!

 

Media i partnerzy o II Forum Logistyków Lubelszczyzny 2010:


Urokliwy Nałęczów już po raz drugi mógł gościć uczestników II Forum Logistyków Lubelszczyzny. Na szczęście wśród przybyłych dało się zauważyć przedstawicieli nie tylko lubelskiej sceny szeroko pojętej branży logistycznej.Temat przewodni – "Efekty synergii w logistycznym łańcuchu dostaw".

Temat przewodni – Efekty Synergii w Logistycznym Łańcuchu Dostaw okazał się trafnym punktem wyjścia do debaty. Szansę na wymianę zdań mieli wszyscy zainteresowani, czy to na panelu dyskusyjnym, czy w trakcie prelekcji. Do merytorycznego sukcesu spotkania przyczynił się m.in. honorowy gość - prof. dr hab. Krzysztof Rutkowski, kierownik Katedry Logistyki SGH, który podzielił się z nami swoimi przemyśleniami o nieuchronnie nadchodzących kryzysach. Natomiast pozytywne spojrzenie na prężnie rozwijający się rynek regionu lubelskiego rzucił przedstawiciel Urzędu Miasta Lublin.


W dniach 6 -7 października odbyło się II Forum Logistyków Lubelszczyzny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Adama Wasilewskiego. Tematem tegorocznego spotkania były: „Efekty synergii w logistycznym łańcuchu dostaw”.

Przedstawiciele SMT Software poprowadzili prelekcję pod tytułem „Dlaczego SATIS stanowi skuteczną alternatywę wobec współczesnych systemów monitoringu GPS?” Podczas 2-dniowej konferencji stoisko promujące system SATIS odwiedziło wielu gości zainteresowanych wdrożeniem systemu do zarządzania flotą pojazdów we własnych firmach.

Forum w Nałęczowie było możliwością zaznaczenia obecności marki SATIS na rynku oprogramowania dla branży logistycznej. Takie spotkania to nie tylko możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w dziedzinie logistyki i pozyskania informacji o rynku, ale przede wszystkim sposobność do zapoznania się z aktualnymi potrzebami klientów. Pozyskane informacje pozwalają na planowanie nowych kierunków rozwoju systemu SATIS, tak aby jego konkurencyjność wobec innych systemów stale wzrastała.

 

Media i partnerzy o I Forum Logistyków Lubelszczyzny 2009:


8 i 9 października Nałęczów gościł przedstawicieli świata logistyki i biznesu. Pierwsze Forum Logistyków Lubelszczyzny zorganizowane zostało przez wiodące firmy wdrażające nowoczesne rozwiązania i technologie logistyczne - LOGNET Logistyka i Zarządzanie z Lublina oraz Quantum Software S.A. z Krakowa.

Forum dedykowane największym i najbardziej prężnym firmom makroregionu zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele zarządów, menedżerowie logistyki i specjaliści związani z rozwojem firm i aplikacją nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Podczas dwudniowej części merytorycznej, uczestnicy forum mieli możliwość zapoznania się z najnowszym trendami w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem oraz planami budowy infrastruktury logistycznej w regionie na bazie prezentacji firm Quantum Software SA, Oracle, LOGNET, Wincor Nixdorf, CNT Quantum i Keratronik.

Nie zapomniano również o narzędziach wsparcia finansowego przy realizacji inwestycji. Właściciel firmy ABM Consulting Zbigniew Moskal zaprezentował metodologię pozyskiwania środków unijnych, zaś metodom ograniczenia ryzyka w prowadzonej działalności poświęciła swoją prezentację Anna Majdan – Doradztwo Finansowo-Ubezpieczeniowe.

Gościem specjalnym forum był wiodący autorytet w dziedzinie logistyki globalnej – Kierownik Katedry Logistyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie prof. dr hab. Krzysztof Rutkowski.

Waldemar Rumiński – ekspert w dziedzinie logistyki, twórca i właściciel firmy doradczej LOGNET będącej głównym organizatorem imprezy, twierdzi że nie ma innego kierunku w rozwoju firm niż sprawne zarządzanie w oparciu o najlepsze praktyki biznesowe i szeroko pojętą innowacyjność.

Spektakularny sukces biznesowy wielu firm regionu jak np. Lubella SA, Emperia Holding SA, Stella Pack, BRW SA, Herbapol Lublin SA, Glazura Królewska SA, OSM Krasnystaw i innych jedynie potwierdza, że nawet w na pozór niesprzyjających uwarunkowaniach możliwe jest skuteczne prowadzenie biznesu.

 

 

 

 

Przełamujemy bariery w naszych regionach" tak rozpoczyna się artykuł relacjonujący pierwsze spotkanie branży logistycznej w Termach Pałacowych w Nałęczowie. Zapraszamy do archiwalnego artykułu opisującego pierwszą edycję cyklicznej imprezy jeszcze pod nazwą Forum Logistyków Lubelszczyzny, dziś forum to przyjmuje nazwę Forum Logistyki Polski Wschodniej.

Artykuł w formacie PDF do pobrania w linku poniżej:

You are here